Najnowsze artykuły

Marynarka dla Niego na jesień - trendy...

Czy wiesz, że modnie ubrany mężczyzna to wabik na wiele kobiet? Coraz więcej mężczyzn na szczęście zwraca uwagę na swój wygląd przywiązując do...

Czytaj Więcej

Marynarka dla Niego na jesień - trendy 2019/2020

Czy wiesz, że modnie ubrany mężczyzna to wabik na wiele kobiet? Coraz więcej mężczyzn na szczęście zwraca uwagę na swój wygląd przywiązując do niego dużo większą wagę, niż kiedyś. To ważne, ponieważ m.in. w ten sposób można dotrzeć do kobiecego serca, przynajmniej w pierwszym wrażeniu. Na szczęście żyjemy dzisiaj w czasach, gdzie dbanie o siebie nie jest już tylko domeną kobiet, ale stało się w równym stopniu cechą mężczyzn, który nie tylko chcą podobać się kobietom, ale przede wszystkim sobie. Jednym z podstawowych elementów odzieży, w jakie musisz się zaopatrzyć jest marynarka męska na jesień.

Marynarka męska na jesień - jak krój wybrać? 

Czy wiesz czym kierować się w przy wyborze odpowiedniej dla siebie marynarki? Możesz kierować się przede wszystkim wyznacznikami klasycznego stylu. Ważne jest wtedy aby marynarka nie sięgała ci do połowy uda, ale do linii bioder. Istotne znaczenie ma także krój, który nie może być ani zbyt luźny, ani za bardzo dopasowany. Najlepiej kiedy marynarka jest nieco opięta w barkach, ale nie na tyle, żeby marszczyły się klapy - te powinny pozostać proste. Dobrze jest również kiedy marynarka jest delikatnie wpuszczona w talii. Możesz zdecydować się na model z guzikami, wtedy najlepiej kiedy wyposażona będzie w trzy rzędy guzików maksymalnie. Prawda jest taka, że im mniej guzików, tym mniej formalna jest marynarka w odbiorze. Najbardziej klasyczne jest rozwiązanie zapięcia na jeden guzik. Nie bez znaczenia są także kieszenie. Pamiętaj, że kieszeń w klapie jest de mode, jeśli chodzi o marynarki casualowe, natomiast jeśli decydujesz się na zakup eleganckiej marynarki, to warto aby wybrany przez Ciebie model, taką kieszeń posiadał. Posłuży on nie tylko na kwiaty w butonierce. 

Jakie wzory są najmodniejsze w sezonie zimowym 2019-2020? 

Zdecydowanie najbardziej modne są marynarki tweedowe z widocznym gęstym splotem, zwłaszcza te w odcieniach szarości, przeplatane czarną nitką. Tego typu marynarka męska na jesień doskonale prezentuje się z dżinsami, ale także ze spodniami z miękkiego denimu. Innym modnym rozwiązaniem są marynarki dżinsowe, zwłaszcza te wykonane z ciemnego dżinsu z widocznymi przetarciami w niektórych miejscach. Taki styl marynarki komponuje się świetnie z koszulą ale także z luźnym t-shirtem. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są także marynarki wykonane w całości z bawełny. To ten rodzaj ubrania, który doskonale odnajdzie się zarówno na formalnym spotkaniu, jak i na imprezie rodzinnej czy nieformalnym spotkaniu towarzyskim. Bardzo modne są także marynarki z widocznym motywem gęstej lub luźnej kraty. Prezentują się one przede wszystkim bardzo korzystnie w zestawieniu z kontrastującym jednobarwnym t-shirtem - np. krata granatowo czerwona wspaniale wygląda z białą koszulką polo. Innym pomysłem są np. nieregularne wzory geometryczne, które dobrze prezentują się także w zestawieniu z jednokolorowymi koszulami lub koszulkami. Jeśli jesteś wysokim facetem możesz sięgnąć po jak najbardziej wymyślne wzory, ponieważ ze względu na twój wzrost wszystko będzie się na tobie dobrze prezentować, a to, co złe, będzie Ci wybaczone.