Najnowsze artykuły

Marynarka dla Niego na jesień - trendy...

Czy wiesz, że modnie ubrany mężczyzna to wabik na wiele kobiet? Coraz więcej mężczyzn na szczęście zwraca uwagę na swój wygląd przywiązując do...

Czytaj Więcej

Czekolada podnosząca libido

Jeśli na co dzień na każdym kroku towarzyszy Ci stres i wyczerpanie, to czas, żebyś krytycznie przyjrzał się swojemu stylowi życia. Musisz bowiem wiedzieć, że sposób, w jaki żyjesz, ma bezpośrednie przełożenie na kondycję Twojego życia seksualnego, a dokładnie na Twoją sprawność seksualną. Warto także zaznaczyć, że problemy z erekcją lub też ogólny spadek libido to bardzo często jeden z objawów chorobowych np. przy cukrzycy czy w nadciśnieniu tętniczym. Przede wszystkim powinieneś zadbać o odpowiednią ilość, ale również jakość snu, a także maksymalnie zminimalizować otaczający Cię stres. Istotne znaczenie ma również dieta, jaką stosujesz, m.in. w jakie tłuszcze jest zaopatrzona. Jeśli Twój lekarz wykluczy, chorobę, postaraj się przełączyć swoje życie na zdrowy tryb. Możesz sięgnąć po rozmaite suplementy diety, ale także naturalne afrodyzjaki np. czekoladę na potencję. 

W zdrowym ciele zdrowy duch

Pamiętaj, że Twoje ciało i zdrowie to coś, co dane ci jest na całe życie, warto więc zadbać o to, aby w Twoim ciele wszystko funkcjonowało tak, jak należy. Przede wszystkim postaw na zdrową dietę, ponieważ to ona w dużej mierze warunkuje to, w jakiej kondycji jest Twój organizm, nawet jeśli brak Ci odpowiedniej ilości snu czy też aktywności fizycznych. Twoja dieta przede wszystkim powinna obfitować w zdrowe tłuszcze, takie jak omega-3, omega-6 oraz omega-9. Znajdziesz je przede wszystkim w morskich rybach, ale także np. w awokado. Zdrowe tłuszcze to coś, czego nasz organizm nie jest w stanie sam wytworzyć, dlatego tak konieczne jest ich dostarczanie z pożywieniem. Warto także przyjrzeć się swojej diecie pod kątem obecnych w niej afrodyzjaków, ponieważ możesz w ten sposób polepszyć swoje życie seksualne. Na rynku dostępnych jest wiele suplementów na bazie ziół np. miłorzębu japońskiego, buzdyganka naziemnego czy też żeń-szenia, ale musisz także wiedzieć, że sporo owoców oraz warzyw także ma doskonałe działanie na stymulację libido. Jednym z dobrze znanych afrodyzjaków jest ponadto czekolada na potencję. 

Jaką czekoladę na potencję wybrać? 

Musisz wiedzieć, że nie każda czekolada ma działanie rozbudzające Twoje libido. Niekoniecznie więc musi to być Twoja ulubiona czekolada mleczna z nadzieniem czy orzechami. Czekolada na potencję to przede wszystkim czekolada gorzka z dużą zawartością kakao, a niewielką ilością cukru. Co ważne, nawet jeśli nie zmagasz się z problemami z potencją, warto czekoladę jeść, jeśli w Twoim życiu dużo jest stresu. Dlaczego? Ponieważ czekolada przede wszystkim powoduje wzrost poziomu serotoniny oraz dopaminy w mózgu, a więc hormonów szczęścia, które redukują złe skutki stresu.

Na co jeszcze pomaga gorzka czekolada?

No właśnie, bo czekolada to nie tylko wyrzut serotoniny i dopaminy oraz wpływ na zwiększenie kondycji seksualnej. Znajduje się w niej wiele innych, dobroczynnych dla zdrowia substancji, w które warto zaopatrzyć swój organizm. Za dobre dla zdrowia działanie gorzkiej czekolady odpowiedzialne są w dużej mierze antyoksydanty, a więc przeciwutleniacze. Co więcej, zawiera ona także liczne fenole, zlokalizowane w kakao, które obniżają ciśnienie krwi. To z kolei sprawia, że gorzka czekolada jest wskazana przede wszystkim dla tych osób, które zmagają się z chorobami krążenia oraz serca.