Najnowsze artykuły

Marynarka dla Niego na jesień - trendy...

Czy wiesz, że modnie ubrany mężczyzna to wabik na wiele kobiet? Coraz więcej mężczyzn na szczęście zwraca uwagę na swój wygląd przywiązując do...

Czytaj Więcej

Problem w łóżku? 10 naturalnych afrodyzjaków

Aby podkręcić temperaturę w sypialni, wcale nie trzeba wydawać na ten cel wielkich kwot pieniędzy. Wystarczy odrobina pomysłowości, nieco wiedzy o naturalnych sposobów na podniesienie libido zarówno u kobiety, jak i mężczyzny, oraz odpowiednie zastosowanie wspomnianych rozwiązań w praktyce. Sukces gwarantowany!

Problem w łóżku, czyli jak zachęcić do seksu

Sfera seksualna jest jedną z najważniejszych, jeśli chodzi o utrzymanie związku w odpowiedniej kondycji, dlatego, gdy zauważymy, że dzieje się coś niedobrego, natychmiast reagujmy. Sygnały ostrzegawcze mogą pojawiać się sporadycznie, jednak warto zwracać na nie uwagę, dzięki czemu nie spotka nas żadna przykra niespodzianka w tym zakresie.

Seks ma sprawiać przyjemność, dlaczego więc nie zacząć się nim po prostu bawić? Odpowiednia stymulacja podczas gry wstępnej, a także podczas samego aktu seksualnego, to gwarancja niezapomnianej nocy oraz satysfakcja zarówno dla partnera, jak i partnerki.

10 naturalnych afrodyzjaków - przegląd

Mówiąc o zabawie i stymulacji seksualnej, nie sposób pominąć afrodyzjaków. Działają one w szczególności na zmysły, niekiedy na kilka jednocześnie.
1. Na uwagę w pierwszej kolejności zasługują afrodyzjaki jadalne, takie jak owoce (szczególnie banany, gruszki, figi, brzoskwinie, czy pomarańcze), które należą do przysmaków z różnych regionów świata, ale są także uznawane za stymulatory podczas gry wstępnej ze względu na ich kształt, przypominający męskie lub żeńskie elementy anatomiczne. Działają w pierwszej kolejności na zmysł wzroku, jednak równie intensywnie poczynają sobie po spożyciu, wspomagając organizm i stymulując go od wewnątrz.
2. Innym jadalnym afrodyzjakiem jest także czekolada, której barwa, kruchość oraz smak działają równie silnie na panującą w sypialni temperaturę. Płynna czekolada jest też bardzo często wykorzystywana do masażu erotycznego.
3. Ostrygi. Owoce morza od wieków były uznawane za potężny afrodyzjak, dlatego też dzisiaj chętnie sięgamy po nie podczas romantycznej kolacji, by wzmocnić jeszcze bardziej łóżkowe doznania. Jeden warunek – muszą być świeże, ponieważ spożywa się je na surowo, z odrobiną soku z cytryny.
4. Muzyka i taniec. Odpowiedni nastrój z pewnością podkręci romantyczna muzyka, połączona z tańcem, w parze lub solo, gdzie kroki wyznacza szlak ubrań, zrzucanych w takt pląsów.
5. Masaż. Wspomniany wcześniej masaż nie musi być wprowadzony jako dodatek do czekolady. Aby w pełni cieszyć się doznaniami, warto znać najbardziej erogenne strefy na ciele partnera i partnerki, by podczas masażu odpowiednio je pobudzić.
6. Perfumy. Podniecający zapach powinien towarzyszyć nam za każdym razem, kiedy mamy w planach upojną noc. Zapach na rozgrzanej skórze unosi się dłużej i jest bardziej intensywny, dlatego odpowiednie dobranie perfum jest dość znaczące.
7. Oświetlenie. Dbając o odpowiednią atmosferę podczas miłosnych uniesień, należy pamiętać, że przyćmione światło działa jak prawdziwy afrodyzjak.
8. Przyprawy. Podniesienie poziomu libido za pomocą przypraw to znany i skuteczny sposób, by pobudzić kogoś do łóżkowych igraszek, dlatego przygotowując posiłek przed, powinniśmy skorzystać z takich przypraw, jak pieprz chilli, wanilia, czy choćby natka pietruszki.
9. Wygodny materac z mnóstwem poduch – koniecznie!
10. Wcześniejsza suplementacja – zarówno dla panów, jak i pań, by w najmniej spodziewanym momencie nie doszło do łóżkowej katastrofy.