Najnowsze artykuły

Marynarka dla Niego na jesień - trendy...

Czy wiesz, że modnie ubrany mężczyzna to wabik na wiele kobiet? Coraz więcej mężczyzn na szczęście zwraca uwagę na swój wygląd przywiązując do...

Czytaj Więcej

Brak witamin a problemy z erekcją

Brak witamin jest stanem patologicznym w naszym organizmie, ponieważ upośledza on działanie każdego narządu, każdej najmniejszej komórki, wywołując tym samym nieraz bardzo poważne kłopoty zdrowotne.
Niedobór witamin obecnie jest spowodowany nieprawidłową dietą, stresem, oraz zabieganiem dnia codziennego, bądź też zwykłemu lenistwu, co nie pozwala nam na dostarczanie w odpowiedniej dawce naszemu organizmowi składników odżywczych. A to bardzo źle.

Brak witamin i jego skutki

Brak choćby jednego pierwiastka bądź witaminy w naszym ciele, bądź ich niedobór, z racji tego, że zależności między nimi występują w formie powiązanej, wywołuje reakcję łańcuchową, prowadzącą do osłabienia organizmu, kłopotów z koncentracją, spadkiem wagi w krótkim czasie, kołatania serca, stanów lękowych i napadów drgawek, trzęsących rąk, czy nawet do omdleń lub trwałej utraty przytomności. Nie przyjmując witamin, niszczymy się od środka lepiej, niż niejedna choroba, a nieraz nawet dużo szybciej.

Brak witamin, a problemy z erekcją

Mówiąc o chorobach, które mogą być wywoływane poprzez brak odpowiednich witamin i mikroelementów w diecie, nie można zapomnieć o problemach z potencją. Jest to także bardzo poważne schorzenie, które, nieleczone, lub zaniedbane, może prowadzić do dalszego rozwoju sytuacji mogącej zagrozić naszemu zdrowiu, a nawet życiu. Mowa tu w głównej mierze o panach, ale skutki erekcji dotykają również panie.
Aby zniwelować ów patologiczny stan, należy wprowadzić do codziennej diety odpowiednie składniki odżywcze, którym nam po prostu brakuje. W tym celu warto przede wszystkim zgłosić się do lekarza, który zaleci odpowiednie badania, a następie przedstawi diagnozę, oraz przepisze, bądź wskaże rodzaj terapii.

Witaminy na potencję – czyli jakie?

Zestaw witamin, które wspierają potencję, to przede wszystkim witaminy z grupy B. Występują zazwyczaj w postaci suplementu, jednak dużo zdrowszą formę przybierają, oraz są dużo bardziej korzystne dla męskiego organizmu, kiedy dostarczane są pod postacią zbilansowanej diety. Jako najbardziej istotne wymieniane są zwykle tiamina (witamina B1), ryboflawina (witamina B2) i niacyna (witamina B3 lub witamina PP). Działają poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych i wpływają korzystnie na ich stan, co poprawia ukrwienie całego ciała, w tym męskiego członka. Pełnią zatem istotną rolę podczas wspomagania męskiej sprawności seksualnej.

Leczenie farmakologiczne

Zależność pomiędzy niedoborem witamin a problemami z potencją została zauważona już bardzo dawno temu, jeszcze w dalekich krajach Wschodu. Aby ją efektywnie zniwelować, chętnie sięgano do wiedzy o właściwościach roślin, które mogą zaradzić kłopotom z męską siłą witalną. Suplementacja, która w czasach starożytnych opierała się na wykorzystaniu ziołolecznictwa, ma również swoje zastosowanie także dzisiaj.

W każdej aptece oraz sklepie zielarskim, zarówno przez internet, jak i formie stacjonarnej, można znaleźć preparaty, zazwyczaj w formie suszu do zaparzania, których właściwości korzystnie wpływają na męską potencję, a które są dodatkowo wzmocnione innymi składnikami, ubogacającymi nasz osłabiony stylem życia lub złą dietą organizm. Dzięki takiej naturalnej farmakoterapii jesteśmy w stanie podnieść poziom dobrych pierwiastków i witamin w naszym ciele do poziomu gwarantującego sprawne jego funkcjonowanie, za co z pewnością nasz organizm prędko się nam odwdzięczy.