Najnowsze artykuły

Marynarka dla Niego na jesień - trendy...

Czy wiesz, że modnie ubrany mężczyzna to wabik na wiele kobiet? Coraz więcej mężczyzn na szczęście zwraca uwagę na swój wygląd przywiązując do...

Czytaj Więcej

Problemy z erekcją w każdym wieku

Kłopoty wywołane przez niemożność satysfakcjonującego podjęcia współżycia seksualnego to nie jest tylko i wyłącznie domena mężczyzn, którzy przekroczyli pewien wiek. Coraz częściej ta wstydliwa przypadłość dotyka ludzi młodych, którzy powinni, w założeniu, cieszyć się pełną sprawnością pod tym względem. Niestety cierpią podobnie, jak ich starsi koledzy.

Problemy z erekcją – przyczyny

Impotencja, czyli problemy z erekcją, jest chorobą coraz powszechniejszą, dotykającą jednego na trzech mężczyzn, także ludzi młodych. Wiek, choć do tej pory uważany był za czynnik determinujący jej występowanie, obecnie jest tylko jedną z przyczyn.

Innymi czynnikami są także inne występujące choroby, jak cukrzyca, problemy z układem krążenia, przebyte zawały serca i mięśnia sercowego (które również dotykają coraz to młodszych, szczególnie panów) bądź też inne schorzenia, które rzutują na sprawność seksualną, a które panowie przebyli w dzieciństwie.

Inną, bardzo poważną przyczyną problemów z erekcją jest nieodpowiedni styl życia i zła dieta. Oba te czynniki są zmorą naszych czasów, zostały niejako ich symbolem i warto robić wiele, by ów stan rzeczy jak najszybciej zmienić. Katastrofalne odżywianie pełne przetworzonych produktów, pełnych tłuszczów nasyconych i węglowodanów, oraz siedzący tryb pracy i odpoczynku to niemal pewny sposób, na bycie impotentem i chorowitym człowiekiem, należy więc jak najszybciej wprowadzić w tym zakresie odpowiednie zmiany. Im szybciej zostaną one wprowadzone, tym większa szansa, że obecne problemy z potencją, nawet w młodym wieku, znikną, a kiedy nastanie wiek nieco starszy, męska sprawność nadal będzie zachwycać panie.

Erekcja 50 +

Powtórzmy, problemy z erekcją dotykają mężczyzn w każdym wieku, nie warto więc rozpaczać z tego powodu, tylko zacząć jak najszybciej wdrażać odpowiednie środki zapobiegawcze, bądź po prostu rozpocząć terapię. Obecna medycyna zna wiele sposobów na poprawę sprawności seksualnej u mężczyzn, nawet w wieku zaawansowanym, jednak jest tu jeden dość istotny haczyk – terapia i leczenie musi odbywać się pod czujnym okiem specjalisty, urologa, bądź seksuologa, który będzie w stanie dobrać odpowiedni lek, jego dawkę, sposób przyjmowania, a także wyeliminować niepożądane skutki uboczne podczas stosowania. Mówimy tu o farmakologicznym rozwiązaniu pewnego medycznego problemu, opieka lekarza jest więc niezbędna.

Leczenie problemów z erekcją na własną rękę

Podjęcie decyzji o leczeniu problemu z potencją musi być kontynuowane w odpowiedni sposób – z pomocą i w oparciu o wiedzę specjalisty, który dokładnie zdiagnozuje nasz stan zdrowia. Nie warto więc bawić się w lekarza we własnym zakresie, bo może to przynieść więcej szkody, niż pożytku. Informacje, które można znaleźć na stronach producentów oferujących swoje wyroby jako dostępne bez recepty preparaty wspomagające potencję, są dla laika w większości przypadków niezrozumiałe, więc ich kupowanie mija się z celem, skoro nie wiadomo, czy mogą w ogóle pomóc. Często zdarza się, że działają one jak typowe placebo, a ich skład jest wysoce alergenny i wywołuje różne niepożądane skutki uboczne, jak wysypka, duszności, czy inne niepokojące objawy.