Najnowsze artykuły

Marynarka dla Niego na jesień - trendy...

Czy wiesz, że modnie ubrany mężczyzna to wabik na wiele kobiet? Coraz więcej mężczyzn na szczęście zwraca uwagę na swój wygląd przywiązując do...

Czytaj Więcej

Co wpływa na sprawność seksualną mężczyzn?

Sprawność seksualna u mężczyzn to nic innego jak zdolność organizmu do reakcji seksualnych. Z reguły panowie nie mają problemów z erekcją i czerpią radość z seksu. Niestety zdarzają się również przypadki zaburzeń wzwodu u mężczyzn. Ta przypadłość jest szczególnie upokarzająca i przyczynia się do braku satysfakcji ze współżycia płciowego albo do całkowitego zaniechania aktywności seksualnej, co rodzi wiele dalszych kłopotów. Sprawność seksualna mężczyzn – jakie czynniki mają na nią wpływ?

Zaburzenia sprawności seksualnej u mężczyzn

Sporadycznie problemy ze wzwodem mogą dotknąć nawet zdrowego mężczyznę. Wystarczy, że pojawi się stres, zmęczenie, zbyt duża ilość spożytego alkoholu i kłopoty podane jak na tacy. Jeżeli jednak problem trwa nieco dłużej – warto skonsultować się z lekarzem. Przyczyny zaburzeń erekcji z reguły mają podłoże psychiczne. Do najczęstszych powodów należą: 
1) zaburzenia lękowe
Lęk związany z odbyciem stosunku seksualnego może wynikać z kilku powodów: obawą przed niechcianą ciążą, lękiem przed zarażeniem się chorobą weneryczną, negatywnymi doświadczeniami łóżkowymi itd. W sytuacji stresowej, lękowej wydziela się adrenalina, która upośledza mechanizm erekcji;
 2) osobowość mężczyzny
Sprawność seksualna panów, a konkretnie jej zaburzenia, silnie są związane z niską samooceną, niepewnością, nieśmiałością, co powoduje dysfunkcje seksualne. Mężczyźni z tego typu cechami osobowości zazwyczaj są narażeni na problemy z osiągnięciem erekcji;
3) sytuacje stresowe
Stres, przemęczenie, niedobór snu, kiepski nastrój również mogą przyczynić się do trudności z osiągnięciem wzwodu u mężczyzny. Każdy normalny człowiek, który jest przemęczony ze względu na nałożenie się kilku czynników, nie będzie wystarczająco zrelaksowany i przede wszystkim nie w głowie mu seks przy tak silnym dyskomforcie;
4) relacja partnerska
Jakość relacji partnerskiej ma kluczowy wpływ na seks. Wewnętrzne konflikty i inne „związkowe” problemy sprowadzają się do niekorzystnych, wzajemnych stosunków, co skutkuje spadkiem lub brakiem satysfakcji ze współżycia. Jeżeli kobieta i mężczyzna nie potrafią się komunikować, wciąż się kłócą, to jak mają mieć ochotę na seks?
5) inne aspekty
 
Skłonności homoseksualne, uprawianie seksu mimo chęci doprowadzana do problemów z uzyskaniem i utrzymaniem wzwodu. To kolejne niekorzystne czynniki, których następstwem może być zaburzenie erekcji.
Inne czynniki, które również mają ogromny wpływ na zaburzoną sprawność seksualną panów to: choroby cywilizacyjne, zaburzenia hormonalne, brak aktywności fizycznej, otyłość, nieodpowiednia dieta, nadużywanie substancji szkodliwych.
 
Bardzo wiele zmiennych ma wpływ na sprawność seksualną mężczyzn. Rozwiązanie problemu będzie możliwe tylko i wyłącznie po jasnym określeniu jego przyczyny. Porozmawiaj z partnerką, zacznij się zdrowo odżywiać, bądź aktywny fizycznie, zadbaj o ogólne samopoczucie, ogranicz stres do minimum. Poprawa poszczególnych czynników na pewno pozytywnie wpłynie na mechanizm działania erekcji i pozwoli czerpać radość z seksu.