Najnowsze artykuły

Marynarka dla Niego na jesień - trendy...

Czy wiesz, że modnie ubrany mężczyzna to wabik na wiele kobiet? Coraz więcej mężczyzn na szczęście zwraca uwagę na swój wygląd przywiązując do...

Czytaj Więcej

Dlaczego mam problemy z potencją?

Powyższe pytanie zadaje sobie wielu mężczyzn, bez względu na wiek, czy poziom ich zdrowia. Problemy z potencją są bowiem coraz częstszym schorzeniem, które dotyka współcześnie panów, sprawiając, że poziom męskiej samoakceptacji katastrofalnie spada. Wiedza na temat powodów, dla których potencja występuje tak często, z pewnością pomoże w jej zwalczaniu.

Potencja i jej wpływ na psychikę

Problemy z erekcją nie są tylko i wyłącznie domeną panów. W równie wielkim stopniu dotykają też panie, które odczuwają równie mocno przykre skutki braku spełnienia oraz osiągnięcia satysfakcji podczas stosunku. Często jest to powód nieporozumień, kłótni, wywołuje utratę, albo całkowite zamknięcie się na sprawy związane z seksualną stroną związku, ponieważ zdarza się, że zarówno panowie, jak i panie, mają na ten temat nieco inne podejście. Dla mężczyzn problem z erekcją to coś, o czym nie chcą rozmawiać, traktując to jako rzecz zawstydzającą i umniejszającą ich męskości. Dla pań natomiast jest to sygnał, że ich aparycja lub inne powody nie są w stanie wywołać odpowiedniej reakcji u seksualnego partnera, co również działa destrukcyjnie na ich system postrzegania siebie.

Problemy z potencją – jakie są jej przyczyny?

Potencja to choroba, która ma za sobą mnóstwo czynników, mogących powodować jej powstanie. Czynniki też można podzielić na zależne od nas oraz takie, na które nie mamy wpływu. Pierwsze z nich to przede wszystkim nasz styl życia. Brak ruchu i zła dieta, stres, oraz ciągła gonitwa, czyli, co tu dużo mówić, po prostu nasza codzienność, z pewnością nie wpływają odpowiednio na męską sprawność seksualną, co więcej, mogą prowadzić do jej zanikania, ponieważ organizm, pozbawiony potrzebnych mu składników odżywczych oraz upośledzony pod względem braku ruchu, może po prostu zbuntować się w tej najmniej odpowiedniej chwili i pozostawić zarówno partnera, jak i partnerkę, w sporej frustracji oraz niezaspokojeniu.

Czynnikami, na które za to nie mamy zbyt wielkiego wpływu, są inne choroby, jak na przykład cukrzyca, choroby serca i układu krążenia, czy inne, mające wpływ także na potencję. Lekoterapia, która jest stosowana podczas leczenia tych, czy innych chorób, i która jest niezbędna do prawidłowego procesu zdrowienia, również ma niebagatelny wpływ na męską potencję. W takiej sytuacji należy sprawę skonsultować z lekarzem, który może przepisać inny, mniej inwazyjny w sferę intymną lek, bez szkody dla procesu leczenia innych chorób.

Terapia naturalna i farmakoterapia

Dlaczego więc mamy problemy z erekcją? Czynników mających wpływ na ten kłopotliwy dla każdego mężczyzny stan jest mnóstwo. Leczenie farmakologiczne, stosowane podczas terapii, może okazać się konieczne, jednak warto sprawdzić, czy inne, mniej wpływające na organizm sposoby nie byłyby lepsze, zanim sięgniemy po leki typu Viagra.

Mowa tu o ziołolecznictwie, którego składniki opierają się na wiedzy i doświadczeniu gromadzonych przez stulecia. Ziołoterapia to najmniej inwazyjny sposób, by pozbyć się kłopotów z erekcją, pomijając oczywiście zmianę trybu życia, jeśli problemy z potencją są wywołane właśnie przez to.

Stosowanie ziół nie ma natychmiastowego efektu, jednak kiedy już nastąpi, utrzymuje się o wiele dłużej, niż w przypadku stosowania tabletki. W większości przypadków zioła mogą być łączone z innymi terapiami lekowymi, nie wpływając na ich skutki, a jednocześnie wywołując pozytywny efekt podczas stosowania.