Najnowsze artykuły

Marynarka dla Niego na jesień - trendy...

Czy wiesz, że modnie ubrany mężczyzna to wabik na wiele kobiet? Coraz więcej mężczyzn na szczęście zwraca uwagę na swój wygląd przywiązując do...

Czytaj Więcej

Samochód dla młodego kierowcy - TOP 10

Siadając po raz pierwszy za kierownicę samochodu, młody kierowca nie czuje się zazwyczaj zbyt pewnie, dlatego musi się z nim dobrze zapoznać. Owo zapoznanie odbywa się niekiedy metodą prób i błędów, dlatego tym bardziej należy zwrócić uwagę na każdy aspekt, czy to wyposażenia pojazdu, czy też umiejętności kierującego. Dobór odpowiedniego pojazdu dla młodego kierowcy nie jest więc taką prostą sprawą.

TOP 10 samochodów dla młodego kierowcy

1. Pierwszy samochód po „L”, czyli kolejna „Elka”
Kierując się zmysłem praktycznym, najlepszą opcją jest wybór podobnego, bądź nawet takiego samego modelu, na jakim do tej pory odbywała się nauka jazdy. W takim przypadku numerem jeden obecnie będzie Kia Ceed, bądź Toyota Yaris, popularne są też Hyundai i20, lub Suzuki Swift. Uczestnicy egzaminu na prawo jazdy wyjeżdżając w powyższych modelach na miasto, z pewnością poczują się pewniej za ich kierownicą także po pozytywnym zaliczeniu.
2. „Lubię to auto”
Drugie miejsce w TOP 10 samochodów dla młodego kierowcy zajmują pojazdy, do których ma się po prostu sentyment emocjonalny. Nawet, jeśli nigdy wcześniej nim nie jeździł, kierowca od razu potrafi się w nim odnaleźć i czerpać przyjemność podczas samej jazdy.
3. Auto taty i mamy to także moje auto!
Często też zdarza się, że rodzice, pragnąć pomóc synowi lub córce w zdobyciu prawa jazdy, zabierają go na kontrolowane jazdy samochodem rodzinnym. Dzięki temu po zaliczeniu egzaminu młody kierowca spokojnie i bez problemów siada za kierownicę takiego samochodu, ponieważ doskonale go zna.
4. I auto mojego kumpla też!
Podobna sytuacja ma się z samochodem kolegi, który również służył pomocą w przygotowaniu się do zdania egzaminu na prawo jazdy. Przyjaciele dzielą się przecież wszystkim, kanapką, telefonem, a nawet samochodem, prawda?
5. A na jakie cię stać, synu?
Często ambicje młodego kierowcy, aby posiadać własny samochód, rozbijają się o stan jego konta, dlatego z ciężkim sercem wybiera samochód używany, potocznie nazywany pojazdem z niższej półki. W takiej sytuacji istotne jest, by sprawdzić jego stan techniczny oraz przebieg. Co z tego, że auto jest stare? Dla niektórych to wręcz zaleta!
6. Auto wyrażające młodego kierowcę
Przypuśćmy, że dopiero co odebraliście wasz dokument potwierdzający możliwość kierowania pojazdami na drogach, i mija was różowe seicento z zieloną tapicerką. Uwielbiacie różowy i zielony! Chcecie ten samochód! Teraz, natychmiast!
7. Prawo jazdy potrzebne do wożenia dzieci
Jeśli jesteś młodą mamą lub tatą i dopiero co zrobiłeś prawko, twój pierwszy samochód musisz dostosować nie tylko do swoich potrzeb, ale także całej rodziny. Dobrą alternatywą jest samochód combi, z pojemnym bagażnikiem oraz ze sporą ilością miejsca, co z pewnością się przyda podczas zarówno codziennych, jak i wakacyjnych rodzinnych wyjazdów.
8. Wierzę w niemiecką niezawodność
Popularne trendy odnośnie niezawodności i delikatności niektórych modeli to w większości przypadków fikcja. Przede wszystkim liczy się opinia specjalisty odnośnie stanu technicznego pojazdu.
9. Kolorystyka – tu ukłon w stronę pań, mających w większości przypadków dość mgliste pojęcie o tym, co samochód skrywa pod maską, więc wybór następuje drogą eliminacji pod względem koloru, który jest ładniejszy.
10. Opinia członka rodziny/przyjaciela – warto zawierzyć sprawdzonej i fachowej opinii kogoś, kto zna się na samochodach, by nie skończyć z pojazdem, do którego zamiast, jeździć, musicie ciągle dokładać na jego naprawę.